

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.699 mm |
| Width | 4.4958 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 2.0066 mm |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 4.7 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| Impedance | 1.4 kΩ |
| Type | Power Line |
| Current | 1.5 A |
| Current Rating | 1.5 A |
| DC Resistance (DCR) | 80 mΩ |
| Max Current Rating | 1.5 A |
| Max Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Number of Lines | 2 |
| Inductance | 2.5 µH |
| Max DC Current | 1.5 A |
| DC Current | 1.5 A |
| Schedule B | 8504500000 |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2890
Distributors
pcbx
Unit Price$0.61882
Ext.Price$0.61882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.61882 | $0.61882 |
| 10 | $0.49507 | $4.95070 |
| 25 | $0.45137 | $11.28425 |
| 50 | $0.41153 | $20.57650 |
| 100 | $0.37520 | $37.52000 |
| 300 | $0.35645 | $106.93500 |
| 500 | $0.33863 | $169.31500 |
